Spokojená, sportovně založená rodina, si užívá život pod jednou střechou

Když po dlouhé cestě na západ Čech ztichl motor našeho redakčního vozu, přivítal nás místní patriot a ochránce obyvatel zdejšího krásného domu, pes Buddy. Jeho majiteli jsou manželé Ivanka a Vlastimil. 

Dům, který je postaven v klidné lokalitě v sobě spojuje hned několik objektů s různými účely využití. Jeho konstrukčním základem jsou cihly Porotherm Si tl. 44 cm. Pravou korunou zdejší cihlostavby je však střecha. Ta je ukončena elegantní střešní taškou Tondach s obchodním názvem Románská 12, která je opatřena černou glazurou Amadeus. Krása této tašky spočívá v poměrně vysoké vlně, která vizuálně evokuje eleganci starých antických slohů. K jejím základním výhodám patří dlouhá životnost, naprostá zdravotní nezávadnost díky výrobě z čistě přírodní suroviny, dlouhodobě neměnný vzhled. Taška tak i po letech vypadá jako nová.

Černá střecha je v dokonalé barevné harmonii s červenou fasádou domu i jeho okolím, které umožňuje majitelům patřičný klid na rozdíl od panelákové lokality, ze které sem utekli.

O tom, že tento cihlový dům bude před nepříznivými povětrnostními vlivy chránit pravá pálená taška od společnosti Tondach nebylo od začátku sebemenších pochyb. Výběr střešní krytiny byl pro majitele, kteří se pohybují v oboru stavebnictví jak z hlediska estetiky, tak i kvality takříkajíc jasnou volbou. Taška s obchodním názvem Románská 12 s glazurou Amadeus černá vyhrála na celé čáře a jak sami vidíme, i po deseti letech vypadá skvěle. Ano, stále jako nová!

V uliční zástavbě vyniká dům honosným oplocením. Pro konstrukci plotu bylo využito ztracené bednění ve světle hnědé barvě a výplně z dřevěných fošen. Brankou se již dostáváme na pochůzí a pojezdovou komunikaci, která umožňuje snadný přístup do domu i prostorné dvougaráže. K dispozici je navíc i jedno kryté parkovací stání.

Vstup do moderního domu vede skrze mohutné dřevěné dveře. Dostáváme se do prostorného zádveří, kde se teplovodní podlahové vytápění stará o komfort příchozích. Odsud se dá po schodech přesunout do dětských pokojů se samostatnou koupelnou, případně dále projít chodbou s velkými úložnými prostory do centrální části domu. Tu tvoří nadstandardně řešené propojené místnosti kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Na moderní světlou kuchyň v kombinaci s šedými komponenty a spotřebiči z nerezi navazuje dřevěný stůl s pěti židlemi a lavicí. Prostoru dominuje obývací pokoj s krbem, kožená rohová sedačka a lehátko pro chvíle odpočinku.

K relaxaci je v domě vyčleněno křídlo, kde se nachází vnitřní bazén a finská sauna. Bazénová hala je originální svou výmalbou. Symbolizuje nebe nad hlavou a vodopád. O správné klima se zde stará odvlhčovač vzduchu umístěný na stěně, teplovodní podlahové vytápění a fancoily zabudované v podlaze. Naprosté soukromí majitelům zajišťují plastové předokenní rolety na dálkové ovládání.

Dům je díky velkým plastovým oknům plný denního světla. Z několika pohledů je až transparentní. Okna opatřená fólií ve světle hnědé barvě ladí s celkovým vzhledem domu. Francouzskými okny se můžete ocitnout v podstatě z jakékoliv části objektu na zahradě. Zde je v návaznosti na kuchyň a obývací pokoj, ale také bazénovou halu, vydlážděna prostorná terasa. Avšak pozor, přátelé! To není vše. Sportu je tato rodina zasvěcena tělem i duší, proto zahradě dominuje tenisový kurt, který je nenápadně zakomponován v zadní části pozemku pod úrovní domu.

Rodinné sídlo manželů Ivanky a Vlastimila je již deset let zabydleno. Uvědomujeme si, že pokud je něco pro tuto cihlostavbu charakteristické, pak je to se vším všudy její nadčasovost. Neztratila nic ze svého nového vzhledu a i po tolika letech majitelům poskytuje pocit bezpečí, ochrany i soukromí. Za sportovními aktivitami či relaxací nemusí nikam dojíždět. Jedním slovem - paráda! Moc rádi bychom za naši redakci rodině Ivanky a Vlastimila poděkovali za vstřícnost a na závěr vyslovili jedno přání: Ať se Vám pod jednou střechou bydlí i nadále tak spokojeně, jako doposud!

Pavla Poznarová

Další články o domu měsíce března