Pět parametrů pro optimální výběr tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla jsou oblíbenou volbou topných systémů pro novostavby i rekonstruované rodinné domy. K jejich oblibě výrazně přispěly 2 faktory: provoz čerpadla se majitelům ekonomicky vrací na ušetřených nákladech za energie a čerpadla jsou díky dotacím typu Zelená úsporám státem podporovaný způsob ekologického a efektivního vytápění.

Číst dál: Pět parametrů pro optimální výběr tepelného čerpadla

Inovace a hrubá stavba domu dneška

Vývoj stavebních technologií jde neustále kupředu. Ne jinak je tomu ve výstavbě hrubé stavby domu. A tak zatímco ještě před možná deseti či patnácti lety se klasické cihly či pórobeton běžně zdily na maltu, nadokenní překlady tvořily ocelové I profily nebo v lepším případě betonové překlady a stropy se převážně prováděly z monolitického betonu, dnes výrobci stavebníkům nabízí ucelené systémy prvků hrubé stavby od jednoho výrobce. 

Číst dál: Inovace a hrubá stavba domu dneška

Klinker centrum radí 10 tipů jak vybrat kvalitní obklad a nenechat se napálit!

Současná doba nám přináší neuvěřitelné možnosti pro výběr stavebních materiálů na stavbu nebo rekonstrukci domu. Při výběru obkladu na fasádu nebo do interiéru tak často narazíte na materiály, které se tváří jako cihla, ale skutečnost je bohužel jiná. Abyste nebyli z výběru kvalitního stavebního materiálu zklamaní, připravili jsme pro Vás článek, ve kterém Vám dáme několik tipů, na co se při výběru zaměřit.

Číst dál: Klinker centrum radí 10 tipů jak vybrat kvalitní obklad a nenechat se napálit!