Do bistra „U řezníka“ vnesly oživení cihlové pásky s červeno hnědým melírem

Když se řekne „U řezníka“, pak si většinou toto prostředí spojíme s velkým chlaďákem, bílým obkladem na zdi, ostrými noži a velkou sekerou na dřevěném prkýnku. Tuto scenerii však ani náhodou nepřipomíná Bistro u řezníka, které bylo před nedávnem otevřeno v České Lípě.

Číst dál: Do bistra „U řezníka“ vnesly oživení cihlové pásky s červeno hnědým melírem

Fasáda z cihlových pásků je správným rozhodnutím z estetického i praktického hlediska

Je jaro a mnohé stavitele rodinných domů čekají dokončovací práce. Nejčastěji k nim patří realizace fasády a zahradních úprav v okolí domu. Fasáda domu by přitom měla splňovat hned několik základních kritérií. Prvním z nich je dlouhodobě krásný vzhled, dalším pak spolehlivá ochrana veškerých, pod ní ukrytých stavebních konstrukcí a ne v poslední řadě je to její dlouholetá trvanlivost a bezporuchovost.

Číst dál: Fasáda z cihlových pásků je správným rozhodnutím z estetického i praktického hlediska

Residence Lakepark nabízí soukromí i panoramatické výhledy na Máchovo jezero

Tajemstvím opředený hrad Bezděz tvořící panorama nad Máchovým jezerem a tamní kraj vůbec už v minulosti inspirovaly mnohé osobnosti. Legenda o mnichy ukrytém pokladu stála u zrodu opery Bedřicha Smetany Tajemství a Karel Hynek Mácha zde zase našel námět ke svým nejcitovanějším májovým veršům.

Číst dál: Residence Lakepark nabízí soukromí i panoramatické výhledy na Máchovo jezero

Filozofická fakulta MU v Brně si oblékla cihlový kabát

IMG 7107

Brněnská Masarykova univerzita vznikla těsně po ukončení první světové války v roce 1919. Za její sídlo byl z důvodu omezených finančních zdrojů zvolen areál bývalého městského sirotčince sestávající z objektů A a B1 ( postaven v roce 1871-2) v dnešní ulici Arna Nováka, kde našla své útočiště společně s rektorátem univerzity. Ten byl adaptován pro nové potřeby a svému účelu slouží dodnes. V roce 1922 se areál rozrostl ještě o budovu B2, která byla postavena jako dočasná stavba s tím, že do deseti let bude nahrazena novou budovou. To se však nestalo a budova sloužila až do dnešních dnů.

Číst dál: Filozofická fakulta MU v Brně si oblékla cihlový kabát