Vápenopískové zdicí systémy VAPIS QUADRO při stavbě rodinného domu

Vápenopískové zdicí prvky nabízejí řadu zajímavých stavebněfyzikálních vlastností, které jsou již dostatečně známé. Zdivo
z vápenopísku je možné zhotovovat klasickým ručním zděním. Vápenopískové systémy VAPIS QUADRO však nabízejí možnost ukládání velkých bloků strojně, pomocí minijeřábku. Strojní zdění se uplatňuje především u velkých objektů. Jak je to ale se strojním zděním u menších objektů, např. rodinných domů?

Číst dál: Vápenopískové zdicí systémy VAPIS QUADRO při stavbě rodinného domu

Vápenopískové zdicí systémy VAPIS v rodinných domech

Vápenopískové zdicí prvky nabízí řadu zajímavých stavebně fyzikálních vlastností, které jsou výhodné jak pro výstavbu bytových domů, tak i pro stavbu rodinného domu. O vlastnostech vápenopískových bloků jsme psali v minulém článku zaměřeném na bytovou výstavbu. Nyní se soustředíme na efektivitu a výhody systémů VAPIS pro ruční zdění při individuální výstavbě rodinných domů.

Číst dál: Vápenopískové zdicí systémy VAPIS v rodinných domech

Vápenopískové cihly Vapis disponují řadou vynikajících vlastností

Každý stavitel rodinného domu hledá pro svou stavbu zdící materiál s těmi nejlepšími vlastnostmi. Řadou vynikajících parametrů disponují vápenopískové cihly. Mezi jejich největší přednosti patří vysoká únosnost zdiva až na úrovni (P25 MPa, fk až 14 MPa), naprosto ojedinělé zvukově-izolační vlastnosti ( R'w = 55–56 dB při tl. zdiva 24 cm), velká požární odolnost - a co navíc - výtečné akumulační schopnosti materiálu. 

Číst dál: Vápenopískové cihly Vapis disponují řadou vynikajících vlastností