Při výběru radiátoru trvejte na skutečně kvalitním povrchu, bude vám sloužit po generace

Kvalitní povrch radiátoru není pouze estetickou záležitostí. Je to především pojistka dlouhé životnosti otopného tělesa. Zdánlivě bezvadný vzhled však sám o sobě není zárukou kvality. Při výběru radiátoru byste se proto měli zajímat nejen o to, jak kvalitní je jeho chromování nebo lakování, ale také co je pod povrchem – jakou technologií byl radiátor vyroben a jak těsně byly provedeny sváry. Výběr barevného provedení je pak třešničkou na dortu, která vás bude těšit jen v případě, že jste při výběru nic nepodcenili.

Číst dál: Při výběru radiátoru trvejte na skutečně kvalitním povrchu, bude vám sloužit po generace

Řízené větrání není zbytný luxus. Při plánování rekonstrukce jej rozhodně nevynechejte.

Řízené větrání s rekuperací tepla se stává nezbytnou součástí nejen každého projektu novostavby, ale také rekonstrukcí se zateplením. Investice do něj se vám vrátí ve formě zdraví, pohodlí, celoročně optimálního interiérového klima, ušetřených nákladů za energie, a navíc zvýšením hodnoty nemovitosti. Rozhodně se na něm proto nevyplatí šetřit. Systémy komfortního větrání švýcarského výrobce Zehnder jsou připravené tak, aby si poradily s každou rekonstrukcí.

Číst dál: Řízené větrání není zbytný luxus. Při plánování rekonstrukce jej rozhodně nevynechejte.

GasNet vybízí stavebníky, aby si nechali vytyčit plynovody

V minulém roce došlo k 502 případům poškození plynárenských zařízení. Ve 4 z 5 případů byly na vině neodborně provedené zemní práce. GasNet, největší český distributor plynu, proto apeluje na stavební firmy, aby si před zahájením výkopových prací nechaly polohu plynovodu vytyčit a vyhnuly se tak riziku újmy na zdraví a statisícových nákladů navíc.

Číst dál: GasNet vybízí stavebníky, aby si nechali vytyčit plynovody

Nedostatek místa není důvod vzdát se komfortního řízeného větrání

Oddělené proudění vzduchu pomocí křížového entalpického výměníku, stabilní výkon a tichý provoz… Komplexním řešením větrání řízeného větrání nemusí být pouze centrální systémy, ale i decentrální jednotky. Stejně jako ty centrální totiž vytváří zdravou hladinu interiérové vlhkosti, eliminují přítomnost nečistot a škodlivin, udržují oxid uhličitý na přijatelné hladině a navíc snižují spotřebu energie.

Číst dál: Nedostatek místa není důvod vzdát se komfortního řízeného větrání

Vysoce účinné hygienické rozvody vzduchu bez tepelných ztrát a kondenzace vlhkosti

Zdravotně nezávadný materiál a hladký vnitřní povrch zajišťující hygienický provoz, stavebnicový systém usnadňující instalaci, hvězdicovité uspořádání pro efektivnější přenos čerstvého vzduchu a nyní nově také tepelně izolační vrstva omezující tepelné ztráty… to jsou nejnovější rozvody řízeného větrání Zehnder. Pojďme se na ně podívat podrobněji!

Číst dál: Vysoce účinné hygienické rozvody vzduchu bez tepelných ztrát a kondenzace vlhkosti

Vzorové domy