Je nutná chemická impregnace u dřeva v šikmých střechách nad vrstvou DHV?

Mnozí investoři a bohužel často i „rádobyodborníci“ si stále nemohou představit skutečnost, že by jejich střechy neměly „zelené“ či „hnědé“ kontralatě a střešní latě či „zelené“ nebo „hnědé“ kontralatě a bednění pod skládanou střešní krytinou v šikmé střeše. Tj. aby tyto konstrukce neměly použitu provedenou preventivní ochranu chemickou impregnací.

Číst dál: Je nutná chemická impregnace u dřeva v šikmých střechách nad vrstvou DHV?

Investice do povrchových úprav střešní krytiny se majitelům domů rozhodně vyplatí

Střecha je jednou z klíčových konstrukcí každé stavby. Jejím prvořadým úkolem je ochrana ostatních částí stavby, majetku a jejích uživatelů před povětrnostními vlivy. Neméně významná je také estetická úloha střechy. Zásadní roli v tomto ohledu sehrává tvar střechy a její barevné ztvárnění.

Číst dál: Investice do povrchových úprav střešní krytiny se majitelům domů rozhodně vyplatí

Správně vybraná střecha je na celý život

Střecha je jednou z nejdůležitějších konstrukcí, které na stavbách najdeme. Je nejen estetickou záležitostí, ale i ochranou pro lidi, a to zejména pro stavbu samotnou. Jakmile je střecha poškozená, případně některý její detail či aspekt nefunguje tak, jak bylo zamýšleno či navrženo, začne nevyhnutelně zatékat do nižších částí stavby. A to samozřejmě představuje velké riziko nejen pro stavbu samotnou, ale postupem času i pro její obyvatele.

Číst dál: Správně vybraná střecha je na celý život

Ovlivní měnící se klimatické podmínky v budoucnu dosavadní navrhování a konstrukční řešení střech?

Nároky na konstrukce střech a střešních plášťů stoupají. Důvodem jsou velmi časté extrémní výkyvy počasí. Více méně již pravidelně se i v našich zeměpisných šířkách vyskytují silné přívalové deště, velké změny teplot způsobují vznik větrů mnohem větší intenzity až na úrovních orkánů a rychlé střídání tepla a mrazu zatěžují střešní krytiny nebývalou měrou.

Číst dál: Ovlivní měnící se klimatické podmínky v budoucnu dosavadní navrhování a konstrukční řešení...

Tondach představil novou posuvnou elegantní střešní tašku Salsa 13

Společnost Tondach je největším výrobcem pálených střešních krytin v České republice. V uplynulém období se zúčastnila s rozsáhlou expozicí na výstavě Střechy Praha, kde představila hned několik novinek. Těmi nejzásadnějšími byly nová posuvná střešní taška Salsa 13 a nová povrchová úprava engoba šedá u posuvné tašky Stodo 12. Tondach je také systémovým dodavatelem kompletních střešních systémů včetně tepelných izolací. V naší reportáži se již více dozvíte od poradce společnosti Tondach, pana Ing. Tomáše Pokorného.