Moderní dům vsadil na moderní technologie

   Téma - Dům a okna:     Moderní lidé staví moderní domy. Svědčí o tom i další návštěva redakce cihlostaveb v krásném novém domě, který mladý pár Denisa a Michal postavili teprve nedávno. 

Dům se nachází v širším okolí Prahy v menším městečku s veškerou infrastrukturou i rychlou dosažitelnosti hlavního města příměstskou hromadnou dopravou.

Jak jsme se od Denisy a Michala dozvěděli, s výstavbou vlastního domu ve svých úvahách vždy počítali. Rozrůstající se rodina vlastní rozhodnutí o realizaci domu jen urychlila.

Dům nyní stojí a jeho koncepce snese ta nejpřísnější měřítka jak z pohledu použitých materiálů, tak i technologií.

Jeho obvodový plášť tvoří cihelné zdivo, na které je aplikován zateplovací systém na bázi izolantu z kamenné vlny. Velmi důležitou roli v něm hrají vysoce kvalitní plastová okna z šestikomorových plastových profilů REHAU – GENEO, která jsou opatřena výkonnými izolačními trojskly. To zajišťuje obvodovému plášti nadstandardní tepelný odpor.

Již z toho je zřejmé, že majitelé nového domu kladli ve výstavbě velký důraz na pokrokové technologie, které jim pomohou v budoucnu ušetřit významné prostředky za vytápění. Potvrzuje to i topný systém, jehož základ tvoří podlahové vytápění Rehau a nástěnný plynový kondenzační kotel.

Díky tomuto řešení dům ročně protopí skutečné minimum energie. Navíc může v přechodném období využít i funkcionalisticky pojatý krb v obývacím pokoji.

Stavitel domu pan Michal k tomu dodává: Ano. Je tomu skutečně tak. Na úspory a s nimi související technologie jsme se zaměřili již při plánování našeho domu. Zvolili jsme kvalitní okna i vstupní dveře stejné značky a obdobně je tomu i u podlahového vytápění. Zde mě na systému Rehau zaujalo zejména to, že s pomocí jejich pokrokové regulace bude možné nastavení požadované pokojové teploty v každé z jednotlivých místností domu. To rozhodlo. Věřím, že díky tomu dosáhneme další optimalizace nákladů nutných na vytápění domu.“

Ivo Románek

 

Další články o tématu Dům a okna