Dvoukřídlá vrata: tradice s novými technologiemi

Sekční garážová vrata jsou v dnešní době jednoznačným trendem pro moderní novostavby.

Ale jaká vrata použít pro rekonstrukce tradičních rodinných domů, a to nejen garáží, ale také uzavřených průchodů a vjezdů, aby vzhled nepůsobil v zástavbě jako pěst na oko?

Řešení je jednoduché, protože nabídka firmy JIMI TORE obsahuje kromě sekčních vrat také dvoukřídlá garážová vrata, která jsou pro tyto účely přímo určena. S jejich použitím lze dosáhnout kýženého účinku, který neruší vzhled a doplňuje celkové řešení do jednotné vizáže. Napomáhá tomu množství povrchových úprav, které firma ve svém portfoliu nabízí. Především jsou to imitace nejrůznějších druhů, barev a struktur dřeva, která navozují dojem solidnosti a poctivosti.

Současní projektanti a architekti však velmi rádi doplňují klasický vzhled fasády různými dekorativními a designérskými prvky, které navíc oživují barevnými kreacemi díky nepřeberné nabídce fasádních systémů. Součástí fasády jsou však také naše křídlová vrata, která musí barevně ladit s okolím.

Ani tento požadavek nečiní pro vrata JIMI TORE žádný problém, protože nabídka povrchových úprav je rozšířena o možnost nástřiku vrat kvalitními povrchovými materiály v takřka neomezené škále odstínů, které nabízí vzorník RAL.

zeleny

Pokud máme vyřešenou estetickou kvalitu vrat, můžeme se věnovat technickému a funkčnímu řešení. Dvoukřídlová vrata jsou určena pro veškeré garáže s minimálním ostěním a nadpražím. Základem konstrukce je rám, který je vyplněn kvalitními sekcemi tepelně a zvukově izolovanými PU pěnou, takže garážové prostory mohou být vytápěné.

Do rámu jsou vloženy vodorovně čtyři nebo více sekcí s přerušeným tepelným mostem. Spoje mezi křídly a rámem vrat mají profilovaný tvar, aby vložené gumové těsnění chránilo vrata po celém obvodu. Nejčastějším řešením je symetrické dělení vrat, ale křídla mohou mít různou šířku, aby umožnila průchod pěších.

Skladba křídel může být variantně doplněna prosklením nejrůznějších tvarů z osvědčených materiálů. Prosklení nabízí nejen estetický dojem, ale především zvyšuje využitelnost interiéru garáže, či průchodu. Pohyb křídel je zajištěn kvalitními seřizovacími panty, které zaručují dokonalé vyvážení vrat s obvodovým rámem. Komplet je doplněn uzamykatelným kováním s klikou nebo koulí podle přání zákazníka. Náročným uživatelům lze nabídnout také automatický pohon křídel vrat.

Vyšší stabilitě a pohodlné funkčnosti dvoukřídlých vrat napomáhá nízký práh a masivní konstrukce zase zaručí dlouhou životnost.

Za tradičním a osvědčeným vzhledem našich dvoukřídlých vrat se skrývá dlouholetá technická erudice, moderní technologie, bezporuchová funkčnost a vysoká užitná hodnota.

Další informace o těchto kvalitních českých výrobcích za rozumnou cenu najdete na stránkách www.jimi-tore.cz.

Další články o Dům a garážová vrata