Garážová vrata Minirol jsou symbolem spolehlivosti a bezpečí

Typické označení pro bránu do garáže se nám nesmazatelně vrylo pod kůži, přestože dvoukřídlým vratům jako takovým už dávno odzvonilo. Z hlediska funkčnosti a požadavků zákazníků se dá mluvit spíše o bezpečnostním štítu, který chrání nejen zaparkované auto, ale i majetek v garáži, dům a jeho obyvatele. 

Rolovací vrata šetří prostor v garáži i před ní a jsou inteligentním prvkem zabezpečení domu.

Zkušenosti už od roku 1973
Building Plastics se specializuje na výrobu rolovacích systémů, které prezentuje pod značkou Minirol. Rolovací garážová vrata proto patří ke klíčovým produktům nabídky výrobce. Součástí výrobních a skladovacích kapacit je i firemní lakovna, kde vrata získají podobu přesně podle zákazníkových představ. Garážová vrata značky Minirol se skládají z boxu, vodicích lišt, koncové lamely a vratového křídla (lamelová výplň), přičemž je lze namontovat před, za i přímo do stavebního otvoru.

Síla vrat je v hliníku
Vrata pro garáže rodinných domů se skládají z hliníkových lamel o krycí výšce 77 mm nebo 55 mm. Rozměry celého produktu si zákazník volí sám přesně na míru stavebnímu otvoru. Výrobce lamel je válcuje a plní PUR pěnou, která zajišťuje lepší izolační vlastnosti. Hliník se k výrobě tohoto typu produktů používá pro jeho lehkost a odolnost. Garážová vrata pořídíte ve dvou provedeních – navíjení do viditelného boxu nebo na hřídel bez krycího boxu.

Pohony vrat 21. století
Na ovládání otevírání a zavírání vrat jsou kladeny čím dál tím větší nároky, a proto se výrobci pečlivě věnují jeho vývoji. Tím nejlepším je rádiové ovládání řízené na dálku z auta. Pokud zákazník nechce používat speciální ovládač, stačí prozvonit GSM modul a vrata se sama otevřou. K již zavedeným typům ovládání patří elektrický pohon, který je pohodlný pro uživatele a šetrný k vratům. Manuální ovládání zajišťuje kompenzační pružina, díky níž lze s vraty manipulovat i v prostorách bez dostupnosti elektrické přípojky. V případě výpadku proudu lze nouzově ovládat i vrata s elektrickým pohonem.

Kouzlo roletových garážových vrat Minirol tkví ve funkčních detailech
- Bezpečnostní lišta – po najetí na překážku se vrata okamžitě zastaví a začnou se navíjet zpět nahoru
- Snadná opravitelnost – při větším střetu s autem nebo jinou překážkou je možné díky této technologii vyměnit pouze jednotlivé lamely
- Ochrana proti nadzvednutí – součástí zabezpečení proti nezvaným hostům jsou standardně u motoricky poháněných vrat bezpečnostní závěsy lamelové výplně s ochranou proti nadzvednutí a u manuálně ovládaných vrat cylindrický zámek ve spodní lamele
- Speciální lamely – pro dostatek světla a vzduchu v garáži je možné do vrat zakomponovat průhledné a provzdušněné lamely

Vrata na míru vašemu vkusu
Díky velkému výběru barev a dekorů můžete vrata snadno přizpůsobit fasádě domu nebo vlastním představám. Krycí box, vodicí lišty a koncovou lamelu výrobce nabízí v osmi barevných provedeních včetně dekoru dřeva. Mimo to má firma Building Plastics ve výrobním areálu vlastní lakovnu, kterou opouští vrata značky Minirol obarvená dle odstínů vzorníku RAL. Katalog a ceník produktů na webu nahrazuje konfigurátor, ve kterém si po přihlášení vyberete konkrétní produkt. V případě zájmu o vrata na míru požádejte o cenovou nabídku zdarma.