Průmyslová vrata Minirol přispívají k plynulému chodu náročných provozů

V oblasti průmyslu, obchodu a dopravy existuje celá řada podniků, které by si ve skladech, výrobních halách či depech rozhodně nevystačily s běžnými rolovacími vraty. 

Požadavků na uzavření a zajištění těchto provozně náročných areálů není zrovna málo. Vedle bezpečnosti a životnosti vrat je to především odolnost vůči zátěži a častému používání nebo odpovídající rozměry, které umožní průjezd velkým nákladním vozidlům.

Minirol jako značka kvality
Mimo výše uvedených parametrů splňují kvalitní produkty i požadavky na ekonomický provoz, údržbu, opravitelnost, výběr typu lamel, ovládání i barvy vrat, stejně jako je tomu v případě značky Minirol od výrobce Building Plastics. V kategorii vrat do průmyslových provozů nabízí hned dvě varianty podle potřeb konkrétního provozu – rychloběžná fóliová rolovací vrata a průmyslová lamelová rolovací vrata. První jmenovaný typ vrat tvoří vratové křídlo z fólie, které se navíjí na hřídel a je po celé výšce vedeno v zipové vložce vodicí lišty. Druhý typ tvoří lamelové křídlo, vodící lišty a konzole s hřídelí, na kterou se křídlo navíjí.

Lamely a fólie odolávají vysoké intenzitě používání
Rolovací vrata pro komerční využití se skládají z jednostěnných či dvoustěnných lamel, které výrobce válcuje z hliníkového, ocelového plechu, případně z nerezové oceli různých tříd. Lamely mají zpravidla krycí výšku 100 mm, sílu profilu 23 mm a mohou splňovat řadu dalších požadavků. Prostřednictvím speciálních lamel je možné zajistit prosvětlení či větrání (perforovaná lamela), tepelnou izolaci (zateplená lamela) nebo zabezpečení (lamela se zámkem). Na vyžádání je možné dodat speciální protipožární provedení celých vrat. Mimo základní barevnou škálu Building Plastics lakuje lamely dle vzorníku RAL ve vlastní lakovně.

Průmyslová lamelová vrata vynikají díky technickým vymoženostem
- Vrata s větrnými háky - u vrat nad 6 m šířky zaručuje stabilitu a odolnost vůči extrémním povětrnostním podmínkám
- Těsnící kartáče a lamela - oba prvky se používají pro zvýšení izolačních vlastností vrat, přičemž lamela s pryžovým těsnícím břitem vyplňuje prostor mezi vraty a nadpražím a PVC kluzný profil s kartáčem se používají také do vodicích lišt
- Pojezdová konzola – jako standardní prvek rolovacích vrat Minirol omezuje jejich hlučnost a zvyšuje životnost
- Prosvětlovací lamela – stejně jako u garážových rolovacích vrat lze i u průmyslových použít lamely s okénky sloužící k prosvětlení prostoru

Ovládání vrat, které zvyšuje jejich životnost
Z důvodu větších rozměrů průmyslových vrat nelze v jejich případě uvažovat o běžných typech pohonů a řízení, jaké známe například z garáží rodinných domů. Ovládání průmyslových vrat Minirol je pohodlné, zcela bezpečné a díky automatice také bezporuchové. Elektrické pohony vrat zvyšují životnost, v případě rychloběžných vrat s pohonem doplněným o frekvenční měnič je zajištěna vysoká rychlost otevírání a plynulý rozjezd a brždění vrat v koncových polohách. Vrata Minirol jsou standardně vybavena celou řadou bezpečnostních prvků od ochrany proti nekontrolovatelnému odvinutí až po ochranu proti najetí výplně vrat na překážku.

Vrata přesně podle vašich představ
Výrobce průmyslových vrat Minirol dodává produkty na míru zákazníkovým požadavkům. Běžný ceník pro koncové zákazníky na webu supluje konfigurátor hotových výrobků. Při poptávce vrat na míru požádejte o kalkulaci zdarma.