GFK – nová technologie plastových dveří

Jsou pevné, výborně izolují a vypadají tak dobře, že byste jejich cenu tipovali nejméně jednou takovou. Seznamte se s výplněmi pro plastové vchodové dveře GFK, které převrací vše, co jste si dosud o plastových dveřích mysleli.

„Plastové dveře jsou levné, ale moc nevydrží.“ Přesně to má řada z nás zafixováno už od konce devadesátých let minulého století, kdy český trh zaplavily levné plastové dveře s výplněmi z PVC. Vady jako kroucení, ohýbání nebo dokonce praskání si s těmito dveřmi spojovalo mnoho zákazníků - a jistě ne neprávem.
Dnes už se sice s podobnými historkami o dveřích setkáme jen zřídka, ale i levné plastové dveře s výplněmi z ABS plastů mají svá omezení – nižší stabilitu a vyšší tepelnou roztažnost. Nejlépe uděláte, když je koupíte v základní bílé variantě. Barevné dekory totiž více pohlcují sluneční záření a dveře více pracují.
Právě tato omezení dveřní výplně GFK, které jsou na našem trhu novinkou, úplně odstraňují, a navíc přináší řadu dalších výhod. 
Čím se liší vchodové dveře s GFK výplněmi?
Prvním rozdílem je skladba výplně. Tu tvoří povrchové desky z materiálu GFK neboli ze speciálního sklolaminátu, který je velmi pevný a odolný (podobný materiál se využívá například pro části trupů letadel a lodí). Desky kryjí jádro z extrudovaného polystyrenu zajišťujícího dostatečnou tepelnou i zvukovou izolaci. 
Druhou výraznou odlišností je způsob konstrukce. Zatímco klasické dveřní výplně se do rámu křídla vkládají, GFK výplně se lepí přímo na dveřní křídlo. Plochou lepeného spoje tak posilují celkovou konstrukční pevnost křídla a zlepšují vlastnosti vchodových dveří. 
Spojením inovativní konstrukce a moderního materiálu vzniká výplň, která dveřím propůjčuje pevnost a stálost.
Konečně překrytí křídla i u plastových dveří
Oproti klasickým výplním odlišuje výplně GFK také vzhled. Jak už jsme psali výše, exteriérová deska výplně se lepí přímo na dveřní křídlo, jehož profil překrývá po celé ploše. Výsledkem je originální a elegantní vzhled, který byl na našem trhu dosud dostupný pouze u výrazně dražších hliníkových dveří.
Exteriérovou desku si navíc na přání doplníte hliníkovými rámečky nebo drážkami (nutami) vylitými barvou. Interiérovou desku zdobí hliníkový nebo krycí rámeček, který umožňuje případnou výměnu skla při jeho rozbití – opět velké plus pro budoucí údržbu. 
Plastové vstupní dveře s GFK výplní vás nezruinují
Přes všechny ­technologické inovace a dlouhou životnost si plastové dveře s výplní GFK zachovávají svou největší přednost – příznivou cenu. Oproti standardním plastovým výplním sice zaplatíte o něco málo více, ale ve srovnání s hliníkovými dveřmi vyjdou tyto dveře stále jen na zlomek ceny.

Pro další příklady dveřních výplní GFK se podívejte na stránky českého výrobce PERITO a jeho novou řadu dveřních výplní GFK Entry.

www.perito.cz