Světlá fasáda domu jednoduše sluší!

Co člověk, to jiný názor a naprosto odlišný vkus. Jednomu se líbí auta rychlá a nízká, druhému s vyšším, praktickým posezem, jinému zase spíše sedan než kombík. Manželka je při výběru barvy nadšená z červené, její muž při tom pomyšlení vyvrací oči v sloup. 

Obdobně je tomu i při stanovení barvy fasády domu. Fasáda má totiž reprezentovat jeho vizuální stránku  před nejširší veřejností a pokud se nevyvede, nepříjemný pocit Vás může při pohledu na ni provázet dlouhá léta.

To ale není případ majitele naší Cihlostavby, která je decentně zakomponována do nádherného přírodního rámce a barevně citlivě navazuje na okolní terén.

Základem obvodového pláště domu je zdivo z cihel Porotherm  EKO+ tloušťky 44 cm. Dům je omítnut tepelně izolační omítkou. Konečný povrch fasády tvoří probarvená, svěže žlutá tenkovrstvá omítka.

Část fasády domu je obložena bílými cihelnými pásky, což vhodně rozbíjí  její  jednotvárnost  a vnáší do ní určitý pohyb.

Barvy žlutou a bílou uplatněné ve fasádě velmi vhodně doplňuje černá střešní krytina I okrové rámy plastových oken. Celkově dům působí příjemným a čistým dojmem.

Stavitel domu, pan Pavel Hůla k obvodovému plášti a fasádě domu dodává: Z mého pohledu majitel domu pro obvodový plášť a fasádu domu zvolil to nejlepší řešení. Tvoří jej jednovrstvé cihelné zdivo v patřičné tloušťce s dostatečným tepelným odporem. Stavba není  uzavřena dalšími vrstvami izolantu, zdivo dýchá a vytváří obyvatelům domu ideální vnitřní podmínky pro život. Věřím, že uživatelé tohoto domu se zde budou cítit vždy dobře.”

Ivo Románek 

Další články o domu měsíce září