Lícové cihly a pásky Beleta – krása a kvalita pro Váš dům bez kompromisu!

Krása cihly a lícového pohledového zdiva je trvalou hodnotou, která nikdy nezevšední. Je spojením přírodního materiálu a lidského umu. Snad proto je nám tak blízká a v její přítomnosti se cítíme vždy dobře.

To jsou hlavní důvody, proč i dnes lícové zdivo přitahuje architekty a stavitele rodinných domů jako magnet. Je optimální volbou pro všechny, kteří od svého domu očekávají nadčasový design, generacemi prověřenou kvalitu, trvanlivost, výjimečnost a originalitu.  

Historie lícového zdiva sahá až do 15. století, kdy se tento jednoduchý a odolný stavební styl začal v široké míře používat zejména v anglosaských zemích, později také v nově osídlovaných částech tzv. Nové Anglie a carském Rusku. Velkou tradici má architektura pohledového lícového zdiva také u nás. Nejvýraznější stopu zanechala ve Zlíně, kde ve třicátých letech 19. Století vybudoval známý obuvník Baťa hned několik dělnických čtvrtí,  tzv. Baťovských domků z režného cihelného zdiva.

Lícové cihly a pásky v České republice
Mezi nejvýznamnější firmy na českém trhu lícových cihel a pásků patří již od roku 1997 společnost Beleta. Ta díky dlouholetým zkušenostem s prodejem tohoto materiálu i jeho montáži dokáže poskytnout svým klientům komplexní služby. Ty spočívají již v prvotní pomoci při výběru vhodného lícového zdiva, obchodně technickém poradenství a vlastním odborném zabudování objednaného materiálu u zákazníka.

O tom, že zájem o lícové cihly a pásky společnosti Beleta neustále vzrůstá nejlépe vypovídá fakt, že její zákazníci si ročně vyberou v jejich prodejnách více jak 25.000 m² lícového zdiva. Jistě je to tím, že technici firmy se individuálně věnují každému klientovi tak, aby pokud možno vyhověli všem jeho představám, požadavkům a výběr mu učinili co nejpříjemnější.

Sortiment lícových cihel a pásků Beleta
Sortiment společnosti Beleta je skutečně mimořádně široký a pestrý. Vybírat můžete z rozsáhlé a ucelené škály ručně vyráběných belgických lícových cihel a pásků různých značek, lícových pásků Beleta, Klinker cihel a k dispozici je i velká nabídka cihelných dlažeb.

Řešení, které vydrží
Možností využití lícového zdiva při výstavbě či rekonstrukci Vašeho domu je řada. Nejčastěji je uplatňováno při realizaci fasád rodinných domů, kdy Váš cihlový dům získá použitím těchto přírodních materiálů trvalý, nadčasový a nezaměnitelný vzhled. Ne jinak je tomu při výstavbě plotů, pochůzích komunikací kolem domu a v zahradě domu. Lícové cihly nebo pásky je možno použít nejen v exteriéru (fasády, ploty, dlažby), ale jejich krásu oceníte v řadě případů i v interiérech. Zde jsou výrazným architektonickým zvýrazněním vnitřních stěn, schodišť, vinných sklípků, krbů apod.  

Nechte se vést odborníky z Belety
Krásu lícového zdiva a cihel si člověk nejlépe uvědomí ve chvíli, kdy se mu připomene nádherným domem, krbem, dlažbou nebo vinným sklípkem. Proto pokud se chystáte stavět rodinný dům, v žádném případě ji neopomeňte zahrnout do svých úvah a plánů. Nebudete litovat!

Neváhejte navštívit showroom společnosti Beleta v Praze Bubenči na ul. Terronská 61, ve které je vystaven veškerý nabízený sortiment. Přivítají Vás zde příjemní pracovníci, kteří Vám rádi a ochotně řeknou o lícových cihlách a páscích vše a ještě něco navíc.

Když lícové cihly, tak s odborníky!

Pavla Poznarová

Další články o tématu Lícové cihly