Krb s použitím lícových cihel a pásků je výrazným oživením každého interiéru

 

Pokud se zeptáte budoucích stavitelů rodinných domů, jaké sny si chtěli jeho výstavbou naplnit, pak v málokteré odpovědi bude chybět jednoslovná odpověď: Krb.

Skutečně je tomu tak. Krb v dnešním pojetí rodinného domu je chápán nejen jako výrazná dominanta interiéru, ale také velmi často jako velmi efektivní doplňkový zdroj vytápění. Ten je využíván zejména v přechodných ročních obdobích (jaro, podzim) nebo jako zatraktivnění pobytu v interiéru s možností pozorování nespoutané hry plápolajících plamenů.

O atraktivitě krbu, který je v činnosti není pochyb. Pohled do otevřeného ohně je inspirující, uklidňující i magický zároveň.

Co když však plameny vyhasnou? Může být i pak pohled na krb stejně zajímavý a originální?

Lícové cihly a pásky krbu prostě sluší!

Určitě ano ! Je však nutné jej z interiéru náležitě „vypíchnout“, zdůraznit jej jako nenapodobitelný solitér a vdechnout do něj další život s použitím přírodních materiálů.

Lícové cihly a pásky jsou bezesporu jedním z nich. Právě tyto materiály jsou totiž vypalovány z té nejlepší cihlářské hlíny při vysokých teplotách. V jejich nenapodobitelném vzhledu se proto oheň zračí a v jejich přítomnosti se „cítí“ jako doma.

Lipea nabízí široký sortiment lícových cihel a pásků

Společností, z jejichž lícových cihel a pásků je realizována řada interiérů, ale také krbů je českolipská společnost Lipea.

Ta na náš trh dodává v široké škále odstínů, barev a povrchů sortiment materiálů pro ztvárnění lícového zdiva, fasád z obkladových cihelných pásků, cihelné dlažby, podlahovou keramiku a parapetní desky. To vše včetně speciálních zdících hmot.

V naší fotogalerii se můžete přesvědčit, jak to krbům ztvárněným s pomocí lícových cihel a pásků této firmy sluší. Nechte se těmito realizacemi inspirovat i Vy!

Ivo Románek