Ovládejte svůj domov jednoduše pomocí nejrozšířenějšího standardu KNX

KNX je nejrozšířenější a nejuniverzálnější systém inteligentního ovládání nejen rodinných domů, ale i velkých komerčních či průmyslových budov. Přístroje s logem KNX jsou zárukou kvality, kompatibility a nejširších možností systémových řešení. Možnost používat značku KNX uděluje mezinárodní asociace Konnex a dohlíží na splnění všech potřebných norem a certifikací.

Topologie systémové instalace standardu KNX je velice jednoduchá a její základ tvoří sběrnice, přes kterou spolu komunikují všechny přístroje, zařízení a ovládací prvky. Pro nejjednodušší řízení, například žaluzií nebo osvětlení, mohou být použité klasické nástěnné ovladače či vizualizační tabla s LDC panelem. Nejen pro ovládání komplexnějšího řešení uživatelé ocení například možnost využití chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Všechny ovládané prvky, kterými je domácnost vybavena (světla, žaluzie, vytápění, klimatizace,…) jsou řízeny pomocí tzv. akčních členů. Tyto akční členy jsou zabudovány v rozváděčích a na základě pokynů uživatele řídí dílčí části vybavení bytu. Uživatel má díky tomu nepřeberné možnosti nastavení. Například může jedním tlačítkem rozsvítit světla, stáhnout žaluzie a zapnout topení (ovládání scén). Vše lze řídit z jakéhokoli místa v domě.  Záleží pouze na uživateli, jakou funkci přiřadí kterému tlačítku. Vše může být samozřejmě automatizované.

Celý systém je decentralizovaný, tzn., že jednotlivé akční členy pracují nezávisle na sobě a nepotřebují centrální řídící jednotku. To přináší velkou výhodu v případě poruchy. Porucha se týká pouze postižené části a nezpůsobí kolaps celého sytému. Další nespornou výhodou systémové instalace KNX je její kompatibilita mezi různými výrobci. To uživatel ocení zejména v případě, kdyby chtěl po letech upravit funkčnost a stávající výrobce už by z jakéhokoliv důvodu dané komponenty nenabízel. Stále totiž bude nepřeberné množství dalších výrobců, kteří budou schopni nefunkční prvek nahradit. Tuto možnost uzavřený systém (centralizovaný s řídící jednotkou) nenabízí a zákazník se po letech může dostat do svízelné situace.

Často zmiňované vyšší pořizovací náklady vůči standardní elektroinstalaci jsou vykompenzované následnými úsporami za provoz celého objektu. Jelikož všechny přístroje pro ovládání dílčích zařízení společné komunikují, jsou schopny pracovat v součinnosti a tím efektivně využívat energie. V závislosti na komplexnosti celého systému se úspory na energiích pohybují v řádu desítek procent. Výhodou je také jednoduché rozšíření u stávající systémové instalaci, bez zásadních stavebních úprav.

V portfoliu firmy Schrack Technik naleznete kompletní nabídku komponentů KNX pro řešení vašich požadavků na inteligentní dům přímo na míru. Přehled produktů naleznete ve speciálním katalogu KNX, který si můžete objednat zdarma, prolistovat online nebo stáhnout v pdf formátu. Specialisté firmy Schrack Technik vám rádi poskytnout bližší informace při osobní schůzce.

SCHRACK TECHNIK spol. s r. o.
Dolnoměcholupská 2, 100 00 Praha 10 – Hostivař
tel.: +420 281 008 231-3, fax: +420 281 008 462
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.schrack.cz