Koupelna v rodinném domě? Pokud ano, pak nejlépe dvě!

Pokud se zeptáte lidí, kteří bydlí v paneláku a rozhodli se stavět rodinný dům, na co se těší ze všeho nejvíce, pak nejčastější odpovědí bývá: „No přece na novou koupelnu“! 

A není se čemu divit. Totiž ať děláte co děláte,  panelákové koupelně jednoduše metry čtvereční nepřidáte, nezažijete v ní ten krásný pocit z plného denního světla a uklidňující soukromí s knihou? Tak na to můžete s o patro výše hádajícími se sousedy rovnou zapomenout !

To, co Vám chybělo v paneláku, Vám dnes může velmi snadno a komfortně dopřát koupelna v rodinném domě. Důležité je především to, aby byla s pomocí okna zajištěna možnost jejího přirozeného prosvětlení a větrání. Dále by zde neměly chybět umývadlo, minimálně sprchový kout a také toaleta.

Ideálním obsahem koupelny jsou pak veškeré komponenty, které využívají jednotliví členové rodiny ke své osobní hygieně. K nim patří umývadlo, sprchový kout, WC, bidet, vana a také odpočinkový kout například s lenoškou.

Koupelna v rodinném domě? Pokud ano, pak nejlépe dvě!
Rodinný dům by měl vždy obsahovat, pokud ne více, alespoň dvě plnohodnotné koupelny. Samozřejmě ideálním stavem je i třetí samostatná koupelna s napojením například na šatnu u ložnice rodičů.

Nicméně v našem domě měsíce jsou situovány koupelny dvě. První z nich je umístěna ve 2. nadzemním podlaží domu a disponuje kompletním koupelnovým vybavením.  K němu patří komfortní dvojí umývadlo s integrovaným osvětlením, vana, sprchový kout s transparentním zasklením, závěsné WC s podomítkovým splachovačem a skříňka na toaletní potřeby. Koupelna je využívána v ranních a večerních hodinách všemi členy rodiny.

Další koupelna je umístěna v přízemí domu. Vyznačuje se jednoduchým a čistým designem a veškerým potřebným vybavením. Základ koupelny tvoří hranaté umývadlo se zrcadlem a umývadlovou skříňkou. Dále je v koupelně umístěn sprchový kout s půlkruhovou vaničkou a transparentním zasklením. Nechybí ani závěsné WC s podomítkovým splachováním. Dostatek světla v koupelně zajišťuje okno. Pocit světla ještě více umocňuje bílý obklad, který decentně oživují obklady s červenošedou kostkou, pás hnědých obkladů u podlahy a praktická šedá dlažba. Plochu bílých obkladů decentně dělí červená listela. Teplo do koupelny proudí prostřednictvím mohutného žebříkového radiátoru.

Paní Doroty k tomu říká: „Když koupu večer děti, využívám koupelnu s vanou v patře domu. Přes den na běžnou denní hygienu si vystačíme s vybavením spodní koupelny. Tu používáme také, pokud je v domě návštěva nebo při jiných exponovaných příležitostech. Musím říci, že nám tento stav dokonale vyhovuje a při dvou plně vybavených koupelnách v domě jsme nepocítili v oblasti hygieny jakýkoliv nedostatek komfortu.“

Ivo Románek 

Další články o tématu koupelny