Závěsné toalety – jednoznačný trend v moderním bydlení

WC nebo toaleta? Nevím jak Vy, ale my v našich toulkách za moderním bydlením dáváme u rodinných domů palec nahoru pojmu- toaleta. 

Stejně to určitě cítí i konstruktéři a výrobci toalet. Jejich snahou je, abychom se i zde cítili co nejlépe, nejpohodlněji a příjemně.

Svědčí o tom i vývoj, jaký zaznamenaly toalety v posledních letech. Z pod stropů našich WC a koupelen postupně zmizely nevzhledné splachovací nádržky a přestěhovaly se poněkud níže za WC ve formě WC kombi.

Čas však běžel dál a naše doba by se dala s klidným svědomím nazývat stoletím „Podomítkových splachovačů“. Ve skutečnosti je to tak, že splachovací nádržka je součástí předstěnového instalačního systému, který je integrován do zdi, posléze obložen a zcela ukryt našemu zraku. Na obklad či zeď je vyvedeno pouze designové tlačítko s možností plného a úsporného spláchnutí (větší knoflík = větší – menší = menší J) a také WC keramika, která je zavěšena na konzoly předstěnového systému. (Odtud závěsné WC).

Pohled na takto zpracované WC z něj tedy skutečně činí toaletu. Vše je hygienické, čisté a kompaktní. Světoví výrobci sanitární keramiky počítají s keramikou pro závěsná WC i ve svých designových setech, kdy si můžeme koupit WC, umývadlo a bidet v jednom designu.

Kromě vynikajícího vzhledu přináší instalace předstěnového systému na toaletě či v koupelně také řadu dalších výhod. Patří k nim snazší provádění dlažeb, příjemná údržba kolem WC a s tím dokonalá hygiena.

Tak tedy ještě jednou: Vítejte ve století Podomítkových splachovačů!

Ivo Románek

Další články o tématu koupelny