Mít v domě místa, kde jsme spolu rádi

Rodinný dům by měl nabízet dostatek prostoru a soukromí každému členu rodiny, ale také místa pro společné aktivity, setkávání či pouhé posezení s přáteli.

V tomto ohledu dům pana Vlastimila skutečně nezapomíná na nic z tohoto výčtu. Jeho rodina může společně využívat bazén, saunu, venkovní tenisový dvorec, několik venkovních teras a samozřejmě i rozlehlou zahradu.

Skutečným srdcem domu je však velký obytný prostor v přízemí. Ten propojuje nadstandardně řešenou kuchyni s jídelnou a volně přechází v obývací pokoj s krásnou oddychovou zónou.

Mohutná kuchyně má tvar „U“ a je až po strop vyplněna kuchyňskými skříňkami. Decentní je barevné řešení kuchyně, kdy horní skříňky po levé straně kombinují šedá dvířka s částečným prosklením. Pod nimi jsou po zbytku obvodu stěny instalovány prosklené skříňky s nerezovým rámečkem. Spodní skříňky mají nádech do béžova, obdobně jako podlaha v kuchyni. V této barevné kombinaci působí velmi vhodně a kontrastně tmavě hnědá kuchyňská pracovní deska. Výborné je ergonomické řešení kuchyně. Po levé straně je vestavěná lednička a velká odkládací plocha pro složení případného nákupu či přípravu potravin. Pod oknem do zahrady je umístěn dřez a myčka na nádobí. Z umístění varné desky na pravé straně kuchyně je vidět, že myšleno bylo i na hospodyňku. Ta má odsud parádní výhled do obývacího pokoje a není tak při práci odříznuta od možnosti komunikovat s ostatními členy rodiny.

Na kuchyni logicky navazuje jídelna. Tvoří ji velký bílý stůl s šesti bílými židlemi. Barva stolu a židlí v jídelně je v jednotě s mohutnou sousední oddychovou zónou v obývacím pokoji. Ta sestává z rozlehlé bílé rohové sedačky a designového lehátka ve stejné barvě.

Stačí jen večer škrtnou sirkou a rozpálit oheň v protějším krbu. „Hned si uvědomíme, že jsme spolu rádi,“ říká pan Vlastimil.

Ivo Románek

Další články o domu měsíce března