Uklidí za Vás někdo? Ne? Laminátová podlaha přispěje ke snadnější údržbě!

Při rozhodování, jaké materiály či technologie zvolit při zařizování rodinného domu, hrají podstatnou roli informace, které se nám o dané problematice podaří získat. Pokud právě nyní řešíte otázku, jakou si pořídit podlahu, pak jste zde správně.

Možností dnes máme mnoho. Vybírat můžeme z podlah na bázi PVC, dřeva, ale i keramických dlažeb či dokonce betonu.

Stále větší oblibu u stavitelů rodinných domů získávají plovoucí podlahy. Ty v zásadě dělíme na dřevěné a laminátové, i když k dispozici jsou již i plovoucí podlahy z PVC lamel.

Levnou, účelnou a přitom praktickou i hezkou variantou jsou laminátové plovoucí podlahy. Ve světě se využívají spíše jako dočasné řešení s tím, že se po čase vymění tak, jako koberec. U nás v České republice jde však převážně o trvalejší a dlouhodobější investici. I proto je potřeba rozhodnutí důkladně zvážit.

Důležitým kritériem při výběru je odolnost lamel. Rozdíl v ceně podlah, které v balíku vypadají skoro stejně, skrývá rozdílný materiál, kvalitu zpracování, přesnost výroby nebo i různě dlouhé záruky.

Vlastnosti
Laminátové podlahy se skládají z dřevovláknitých desek, na jejich povrchu je dekorační papír s natištěným vzorem. Navíc je chráněn vrstvou melaminové pryskyřice, která podlaze dodává vysokou povrchovou odolnost – těžký nábytek, nábytková kolečka ani vysoké podpatky nezanechají žádné otisky. Taktéž zajišťuje snadnou údržbu a další dobré vlastnosti jako jsou třeba rychlá montáž, stálost barvy a výrazná odolnost proti vzniku skvrn. Mnohem lépe vydrží nápor zvířecích drápů, po kterých nezůstane škrábanec. Po upadnutí těžkého hrnce na zem, nezanechá tato „katastrofa“ stopu v podobě důlku. Navíc se bez problémů pod podlahu dá instalovat podlahové vytápění.

Jediný problém, který by však mohl nastat, je dlouhodobé působení vlhkosti a vody. Pokud do laminátové podlahy vnikne vlhkost, zdeformuje se celá její nosná deska, která se již nevrátí do původní polohy a vypadá nevzhledně.

Odolnost nadevše
Laminátová podlaha vyhovuje tomu, kdo chce podlahu odolnou, nenáročnou na údržbu. Stačí ji vysát a občas přetřít vlhkým hadrem, nenanášejí se na ni žádné leštěnky ani vosky. Povrch je již ve výrobě upravený - uzavřen a bez pórů.

Přesně takové vlastnosti hledal pro svoje podlahy i majitel cihlostavby měsíce září pan Pavel. Dům, který byl postaven  jako rekreační chata není obýván denně, ale převážně o víkendech. Plovoucí laminátová podlaha, která neklade tak velký důraz na péči či úklid proto byla ideálním řešením. Světle hnědá barva ladí s pracovní kuchyňskou deskou i celým interiérem domu.

Výhody laminátových plovoucích podlah převažují. Patří k nim snadná montáž, údržba, vzhled k nerozeznání od dřeva a, co si budeme povídat, atraktivní cena. Dobré zkušenosti s nimi dnes mohou potvrdit statisíce spokojených uživatelů. Pokud se pro ně rozhodnete i Vy vězte, že ani po letech nebudete trpět komplexem méněcennosti.

Poznarová Pavla

Další články o domu měsíce září