Komín domu měsíce července

Komín je důležitou konstrukční součástí každé stavby. Zajišťuje bezpečný odvod spalin od topného zdroje mimo objekt a poskytuje tak uživateli domu nerušený komfort při jeho provozování. 

Obrovskou tradici mají na našem území i klasické komíny zděné z keramických cihel. Ty již jsou však spíše minulostí. Na tyto nejlepší tradice navazuje svým komínovým systémem společnost Heluz, která jako jediný výrobce na našem trhu nabízí moderní komínový systém na bázi broušených keramických cihelných tvarovek. Broušené keramické komínové tvarovky jsou spojovány na stavbě lepidlem, což zajištuje vysokou přesnost a rychlost výstavby komínového tělesa. Komínový systém obsahuje veškeré prvky a příslušenství, které jsou pro správnou funkci každého komínu nezbytné.

Pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin je určen komínový systém HELUZ KLASIK. Skládá se z broušených cihelných tvarovek, které tvoří obvodový plášť komína, tepelné izolace a vnitřních šamotových komínových vložek, které spoluvytváří celistvý komínový průduch odolávající teplotním i vlhkostním změnám. Spojování šamotových vložek se provádí na spárovací ohnivzdornou šamotovou hmotu. Základní půdorys jednoprůduchového komína má rozměr 400x400 mm. Víceprůduchová tělesa mají svůj rozměr vždy o 400 mm větší, tzn. Například 800 x 400 mm má komín dvouprůduchový.

Komín typu Heluz Klasik se šamotovou vložkou zvolil pro svoji cihlostavbu také majitel domu měsíce července. Komín slouží pro odtah spalin od krbových kamen umístěných v obývacím pokoji. K funkci komínu dodává: „ V krbových kamnech jsem topil po celé období loňské mírné zimy takřka denně. S odvodem spalin přes komínové těleso nemám žádné problémy. Komín těsní a povrch stěny v obývacím pokoji, do níž je umístěn, nevykazuje žádné změny.“

Ivo Románek

Další články o domu měsíce července