Strop rodinného domu za dvě hodiny? S firmou CZP stropy je to možné!

Možností, jak dnes realizovat strop rodinného domu je celá řada. Většina z nich se vyznačuje zvýšenou pracností, nutností skladovat a hlídat na stavbě uložené komponenty stropu a v neposlední řadě také potřebou stropy s většími rozpony podpírat z důvodů jejich nedostatečné počáteční únosnosti. 

Pro ty, kteří staví zděný rodinný dům a chtějí se komplikacím s realizací stropů vyhnout, je určena následující informace. Společnost CZP stropy nabízí právě stavitelům rodinných domů rychlé a moderní řešení. Její hlavní specializací je totiž realizace keramických stropů rodinných i bytových domů. Základem uceleného stropního systému jsou keramické panely CZ-JW, které se dle požadavků projektu vyrábí v přesných délkách tzv. „na míru“.  Hlavní nosnou funkci stropu plní železobetonové trámky, které vzniknou zalitím jednotlivých řad keramických tvarovek betonem. Panely CZ-JW jsou dodávány v délkách od 0,5 m do 8,1 m. Dle potřeby stavby, či projektu, je možné vyrobit panely o šířce od 0,5 m do 2 m, nejběžněji však 1 m. Tloušťka panelů je ve dvou variantách 190 a 240 mm. Od rozpětí 6,5 m se používá pouze tloušťka 240 mm.  Délka uložení panelu na nosnou konstrukci je stanovena v rozmezí 40 -100 mm v závislosti na druhu nosného zdiva.   Nespornou výhodou stropů je možnost pokládky panelů přímo z dopravního prostředku na nosnou konstrukci. To vyžaduje minimální pracovní čas, nulové nároky na zařízení staveniště nebo skladování či zabezpečení složeného materiálu.

Dalších výhod stropů CZ-JW je celá řada!
Jak jsme již zmínili v úvodu, délka stropů z CZ-JW keramických panelů se přizpůsobí Vašemu domu dle projektu přesně na míru. Výrobní technologie umožňuje i atypické ukončení panelů, ať již jde o oblouk či zešikmení. Možná je i výroba balkónových konzol a vytvoření nejrůznějších prostupů ve stropu pro instalaci komínů či další technické vybavenosti domu.  Zcela zásadní je nosnost stropů. Důležité je, že již po uložení panelů dosahuje stropní konstrukce 75 % své únosnosti. Je tudíž okamžitě pochozí a lze na ní vyvíjet ihned další stavební činnost. Po spřažení a zmonolitnění vyčnívající nosné výztuže panelů s výztuží věnce dojde ke zpevnění plochy stropu a k celkovému ztužení stavby. Konečná únosnost stropů CZ-JW je min. 9kN/m2 a je dvojnásobná ve srovnání s požadavky norem. To umožňuje výstavbu běžných zděných příček v ploše stropu či jiná nahodilá zatížení.

Proč zvolit keramické stropy?
Realizace stavebních konstrukcí z po tisíciletí používaných přírodních materiálů vytváří ty nejlepší podmínky pro příjemné a zdravé bydlení člověka.  Tvarovky, které tvoří převážnou část keramických panelů CZ-JW od společnosti CZP stropy, jsou vyrobeny z té nejlepší cihlářské suroviny. Díky tomuto materiálu se stropy vyznačují výborným útlumem kročejového hluku, požární odolností, schopností akumulovat teplo a propouštět vzdušnou vlhkost. Z pohledu rychlosti výstavby, minimalizace zapojení lidského faktoru, přírodní materiálové skladby, variability i únosnosti se jedná o řešení, které plně odpovídá nejmodernějším trendům ve výstavbě.

Ivo Románek

CZP STROPY, S.R.O.
Puchmajerova 50/5, 158 00 Praha, Jinonice
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.czp.cz