Výhody montovaných keramických stropů CZ-JW v budoucnu jistě oceníte i Vy!

Strop je jednou z klíčových konstrukcí každé stavby. Musí splňovat řadu důležitých hledisek, jako je výborná únosnost, stabilita, brzká možnost pokračování dalších návazných prací ihned po jeho instalaci a samozřejmě také velmi rychlý a přesný postup prací. 

Firmou, která se již déle než 15 let na realizaci stropů specializuje je pražská společnost CZP stropy s.r.o.

Ta pro výstavbu rodinných domů i bytových souborů nabízí ucelený stropní systém z keramických panelů.  Keramické panely s označením CZ-JW se dle požadavků projektu vyrábí v přesných délkách tzv. „na míru“.  Hlavní nosnou funkci stropu plní železobetonové trámky, které vzniknou zalitím jednotlivých řad keramických tvarovek betonem. Panely CZ-JW jsou dodávány v délkách od 0,5 m do 8,1 m. Dle potřeby stavby, či projektu, je možné vyrobit panely o šířce od 0,5 m do 2 m, nejběžněji však 1 m. Tloušťka panelů je ve dvou variantách 190 a 240 mm. Od rozpětí 6,5 m se používá pouze tloušťka 240 mm.  Délka uložení panelu na nosnou konstrukci je stanovena v rozmezí 40 -100 mm v závislosti na druhu nosného zdiva. Nespornou výhodou stropů je možnost pokládky panelů přímo z dopravního prostředku na nosnou konstrukci. To vyžaduje minimální pracovní čas, nulové nároky na zařízení staveniště nebo skladování či zabezpečení složeného materiálu.

V uplynulém období jsme navštívili sídlo společnosti CZP Stropy v Praze a jejího jednatele, pana Jiřího Vlacha jsme se zeptali na to, jaké aktivity chystají CZP stropy v nejbližším období. Ten v úvodu říká:

„V krátké době bude naše společnost realizovat stropy administrativní budovy nového sídla společnosti Znovín Znojmo v Šatově.  Dále v Polici nad Metují budeme provádět stropy zbrusu nového rodinného domu, přičemž v letošním roce plánujeme zhotovení stropů na desítkách rodinných domů. Z dalších větších akcí se budeme našimi stropy podílet na výstavbě řadových rodinných domů ve Stodu u Plzně a brzy bude spuštěna nová bytová výstavba v Hostivicích i řada dalších bytových projektů v Praze, kde chceme být účastni.

Znamená to tedy, že dokážete Vaše keramické stropy realizovat po celém území České republiky?

Ano. Je tomu tak. Naše stavby se nacházejí po celém území ČR a tudíž jsme připraveni vyhovět jakémukoliv požadavku z nejrůznějších regionů naší republiky.

Jaký je v současné době zájem o vaše služby?

Naši budoucnost vídím pozitivně. Cítíme zvyšující se poptávku po našich stropech, kdy se mnohdy stávají náhradou  za monolitické stropy.

V čem vidíte příčinu?

 Především je to lepší cena, stejná tuhost skeletu a výborné vlastnosti keramiky. Dnes je jednou z klíčových vlastností stropů hodnota kročejového útlumu a ta vykazuje u našich stropů lepší hodnoty. Realizací našich stropů se tak zmírňuje jedna z velkých bolestí bytové výstavby a to je nadměrné šíření hluku.

Čím je to způsobeno?

Naše keramické stropy tvoří vložky s nepravidelnými otvory. Díky tomu zvuk neprochází stropní konstrukcí souvisle-přímo, ale láme se uvnitř ní. Díky tomu naše stropy v parametru kročejového útlumu výrazně přesahují požadavky norem.

Specializujete se pouze na realizace stropních konstrukcí?

Ne. Naše nabídka pro stavitele rodinných domů i firmy obsahuje kompletní cihelný program německého výrobce Winklmann. Z těchto materiálů je možné úspěšně realizovat celou hrubou stavbu domu. Rád bych zde zmínil zejména cihly Poroton plněné izolací – perlitem. Ty jsou díky své vynikající tepelné vodivosti až 0,07 W/(m.K) zařazeny mezi izolační materiály a jsou tedy ideální pro výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů.“

A co říci závěrem? Pro kvalitu každé hrubé stavby jsou určující zejména základová deska, stropy a střecha. Se společností CZP stropy máte jednu z těchto klíčových konstrukcí stavby vyřešenu.  Uvidíte, že výhody stropů CZ-JW, mezi které patří vysoká únosnost, přesnost a rychlost montáže, výborná schopnost útlumu kročejového hluku, schopnost akumulovat teplo i propouštět vodní páry brzy při výstavbě svého domu oceníte i Vy.

Ivo Románek

CZP STROPY, S.R.O.
Puchmajerova 50/5, 158 00 Praha, Jinonice
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.czp.cz