Crewe Hall Hotel Anglie - síla a krása tradic

Crewe Hall, původně královské sídlo, se nachází mezi městy Borough of Crewe a Nantwich v Cheshire, v jednom z nejkrásnějších regionů severozápadní Anglie. 

Hotel Crewe Hall sídlí v monumentální budově ze 17. století v tradičním prostředí, avšak s veškerým moderním komfortem. Hotel je vzdálen 1 míli od nejbližší železniční stanice Crewe a patří k němu rozsáhlý pozemek. Hotel disponuje ve své zadní části novým, od původní části důmyslně odděleným kongresovým centrem, jež je nejmodernější a nejvšestrannější v okolí a má kapacitu až pro 364 delegátů.

Původní objekt je postaven z cihel a pohled na něj nabízí zcela nevšední zážitek z umu dobových architektů. I přes fakt, že sídlo bylo dokončeno na přelomu 17. A 18. Století, stav původní budovy a jejího obvodového pláště z cihel Vám vyrazí dech. Zaujmou Vás okenní rámy, které jsou zhotoveny z kamene. Ve zdejší restauraci Vám těsně po poledni nabídnou tradiční občerstvení. Tím je sendvič, zákusky a samozřejmě čaj. Vybírat můžete z pravého černého anglického čaje, či čaje zeleného nebo bílého. K jeho dokonalé úpravě Vám pro správné vylouhování čaje přinesou s konvičkou a sítkem s čajem i troje přesýpací hodiny s barvami písku v odstínech černé, zelené či bílé. Vám pak již nezbývá nic jiného než ponořit sítko a podle Vámi zvoleného druhu čaje sledovat přesýpací hodiny příslušné barvy.

Při návštěvě tohoto hotelu mi nezbylo nic jiného, než si jen tiše povzdychnout: Jó stará dobrá Anglie a její tradice. Poctivá cihla, výborný čaj, dokonalý sendvič a pečlivě pěstěný trávník. Člověk si říká: Alespoň na něco se dá v dnešním polorozvráceném světě dokonale spolehnout.

Ivo Románek

Další články o Cihla a zajímavosti