Novinka od Ytongu Lambda YQ získala další ocenění na Stavebním veletrhu IBF 2016

Společnost Xella získala na Stavebním veletrhu IBF 2016 na brněnském výstavišti Zlatou medaili v kategorii Energeticky úsporného stavění za svou letošní novinku tepelněizolační tvárnici Lambda YQ.  

Nedávno přivezla Lambda YQ Zlatou plaketu Coneco a Cenu časopisu Stavebníctvo a bývanie z bratislavského veletrhu Coneco.  Tato odborná ocenění dokládají, že tento výjimečný produkt splňuje veškeré současné nároky na inovativní stavební materiál.

Tvárnice patří do tepelněizolační řady, které jsou určené pro jednovrstvé zdění bez zateplování. Jejímu vývoji věnovala společnost několik let výzkumu, který letos završili uvedením Lambdy YQ na trh. Tato tvárnice má zdokonalené nejen tepelněizolační vlastnosti, ale vyniká i větší pevností, přičemž zůstává zachováno stejné přírodní složení jako u ostatních prvků Ytongu. Tvárnice i při jednovrstvém zdění plně vyhovuje nejen současným tepelnětechnickým normám, ale je připravena i na nové přísnější požadavky roku 2020.

„Naší motivací pro vývoj byla snaha nabídnout takové řešení výstavby, které je nejen rychlé, ale především rozumné i s ohledem na budoucnost – aby stavba přinášela stejný komfort a úspornost po celou dobu své životnosti. Ocenění z českého i slovenského veletrhu si velice vážíme a potvrzují výjimečnost naší novinky, která reprezentuje současný trend ve stavebnictví,“ říká k ocenění vedoucí marketingu Luděk Suchomel.

Zlatou medaili přebral za společnost Xella CZ, s.r.o vedoucí prodeje pan Boris Rada na slavnostním vyhlášení oceněných výrobků na veletrhu IBF.