Perfektní výhled na zahradu? Francouzská okna jsou očima domu měsíce července!

Okna jsou důležitým prvkem, na který klademe velký důraz, když stavíme nový rodinný dům. 

Podstatnou roli pří výběru hraje estetika a samozřejmě také jejich bezchybná funkce. Zvolená forma by měla ladit s celkovou koncepcí fasády a ostatních materiálů umístěných v extreriéru. Celkový dojem a konečný výzor domu by měl působit svěže a příjemně.

Majitel domu měsíce volil obložení celé plochy fasády umělým kamenem v kombinaci tmavě šedé a béžové. V návaznosti na světle béžový tón se rozhodl pro realizaci a následné umístění oken v tmavě hnědém provedení. Nynější trh nabízí širokou škálu oken. Vybrat si můžete mezi dřevěnými, plastovými a hliníkovými. Pan doktor tíhne k přírodním materiálům a proto u něj zvítězila okna ze dřeva.

Dřevěná okna mají své kouzlo. Vyzařuje z nich teplo domova a navozují pocit pohody. Dřevěné prvky oken použité v architektuře domu vyjadřují souznění s okolní přírodou. Mohou napovídat cosi o životních postojích, životním stylu a vztahu k životnímu prostředí.

Výroba kvalitních dřevěných oknen je v současné době prováděna z dřevěných lepených profilů na moderních CNC strojích, které jsou řízeny vyspělým softwarem. Dřevo je staletími prověřený přírodní materiál s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, vysokou stabilitou a nenapodobitelným vzhledem.

O oknech se říká, že jsou to oči domu. A tak jak jsou oči důležité pro komunikaci, také okna mají velkou vypovídající schopnost. U domu pana doktora to platí dvojnásob. Při realizaci chtěl být v neustálém kontaktu s přírodou a volil proto okna francouzská. Ty mu zajišťují bezprostřední kontakt s vnějším prostředím v podobě venkovního posezení, lepší dostupnosti zahrádky, či snadného vyjetí s kolem na výlet do okolí. Hned tři francouzská okna v domě jasně hovoří o tom, že děje, které se za nimi odehrávají, mu nejsou lhostejné a denně příznivě ovlivňují jeho život.

Pavla Poznarová

Další články o domu měsíce července