Tondach podporuje profesionálně odvedenou práci

Společnost Tondach je stavitelům rodinných domů známá především jako renomovaný výrobce pálených střešních krytin.

Se stejnou péčí, jaká je věnována produkci střešních tašek, v Tondachu přistupují také k zákaznickému servisu. Zde patří nejen odborné poradenství před samotnou realizací střechy, výpočet spotřeby střešní krytiny, cenové kalkulace a další před a pozáruční servis, ale také technická a marketingová podpora pokrývačským i dalším realizačním firmám.

Právě pro ně Tondach každoročně pořádá soutěž s názvem Pálená střecha. Letos proběhne její již jedenácté pokračování. O vítězství ve třech kategoriích Rodinné domy a obytné stavby, Historické stavby a Veřejné stavby se bude ucházet na více než 240 střech a stejný počet pokrývačů. V současné době je již ukončeno zasílání přihlášek do soutěže. 26.2.2016 zasedne odborná porota ve složení Prof. Ing. Miloslav Novotný CSc, z VÚT Brno,  Ing. Lenka Hanzalová, PhD, z ČVÚT Praha,   Ing. Eva Hellerová, autorizovaný inženýr a soudní znalec, Ing. Miroslav Kaliba, vedoucí projektové kanceláře a pan Jaroslav Kousal, z cechu KTP ČR, aby rozhodli o těch vítězích v jednotlivých kategoriích. Porota má celkem 11 členů. Slavnostní vyhlášení proběhne v březnu tohoto roku a Ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny.

Organizace soutěže přispívá k výměně zkušeností mezi odborníky z řad pokrývačů a zvyšována je tak kvalita práce odváděné v oboru. Jednoznačně je tak podporován jeden ze základních principů dokonale fungující střechy, jímž je vedle kvalitních materiálů také jejich bezchybné a profesionální zapracování do střešní konstrukce.

Ivo Románek

Další články o Dům a střecha