Zájem o pálené střešní tašky s nadstandardními povrchovými úpravami roste

Zdá se, že známý slogan „Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci“ dorazil i do Česka. Nejlepším důkazem těchto slov je i průzkum naší redakce u specializovaných prodejců střešních krytin, kteří nám potvrdili, že vzrost zájem stavitelů rodinných domů o pálené střešní tašky Tondach s nadstandardními povrchovými úpravami, tzv. Glazurami. 

Důvod tohoto stavu spatřují zejména ve zvyšující se kupní síle Čechů, ale také jejich daleko větší a detailnější informovanosti o významu povrchových úprav tašek.

Význam povrchové úpravy pálených tašek glazurou

Střešní tašky s povrchovými úpravami glazurou se vyznačují zvýšenou pevností, výrazně menší nasákavostí a zejména pak velmi hladkým povrchem. Ten znemožňuje ulpívání nečistot na povrchu tašek, což zajišťuje střeše dlouhodobě krásný – nový vzhled. Glazované tašky jsou odolné také proti kyselým dešťům a krupobití.

Glazuru na povrchu tašek tvoří směs se sklovitými přísadami.  Po výpalu je docílen jejich hladký a lesklý povrch. Na vyžádání zákazníka je možné vytvořit různé barevné řešení tašek a tím i střechy.

V loňském roce společnost Tondach obohatila svůj sortiment pálených střešních tašek hned o dvě nové povrchové úpravy. Zákazníci si tak mohou nyní koupit oblíbené tašky s názvy Stodo 12 a Figaro 11 s novou povrchovou úpravou glazurou s názvem „Glazura Amadeus černá“.

Ivo Románek