Bazénová hala – oáza klidu a relaxace!

Komfort, jaký Vám dokáže nabídnout rodinný dům, nelze ničím nahradit. Kolem Vás jste si vytvořili dostatek prostoru, jste obklopeni svými blízkými i věcmi a vybavení domácnosti ve všech ohledech vyhovuje Vašim představám.

Takto v krátkosti lze z našeho pohledu charakterizovat společný čas, který prozatím trávíme s domem pana Jirky. Ten je pro nás, a doufám i pro Vás, skutečnou radostí a inspirací.

Dnes zavítáme do poněkud intimnější části domu, kterou je bazénová hala. Ta je běžnému pozorovateli domu z ulice skryta v zadní části zahrady. Její konstrukce je provedena ze speciálních hliníkových obloukových profilů. Ty k zakrytí bazénového prostoru, který v tomto případě poskytuje masážní vanu, využívají protější nosnou stěnu domu. V ní jsou integrovány kolejnice, ve kterých jednotlivé moduly zastřešení pojíždějí.

Díky obloukové konstrukci profilů, působí zastřešení velmi příjemným, nerušivým dojmem. Pro realizaci zastřešení zde byla zvolena zelená barva profilů tak, aby vše ladilo se zelenými okny domu. Díky pojezdu umístěném v nosné stěně a na zemním základu, je vzniklý prostor velmi dobře chráněn jak před prachem, tak i povětrnostními vlivy. Vše vhodně doplňuje podlaha ze vzácných dřevin.

Jednotlivé segmenty zastřešení je možné přesouvat vlevo nebo vpravo tak, aby bylo možné odkrýt celý prostor zastřešení a naplno využít otevřený prostor. Při odpolední koupeli je pak možné nechat na sebe dopadat příjemné sluneční paprsky a zcela splynout s okolní zahradou.

Ivo Románek

Další články o domu měsíce června