Relaxačně rekreační dům splňuje požadavky majitele – vše pod nosem

Klid a pohoda. Slunný pozemek na okraji výstavby rodinných domů slibuje příjemné bydlení i soukromí pro rodinu Ivanky a Vlastimila.

Moderní cihlový dům si majitelé uzpůsobili tak, aby za sportem, aktivním odpočinkem a relaxací nemuseli nikam jezdit. K jeho výbavě tak patří sauna, vnitřní bazén i antukový tenisový dvorec.  

Příchod ke křídlu, do nějž je situována bazénová hala, je z chodby domu. Při vstupu do ní Vás ohromí prostorný bazén s protiproudem a dále také finská sauna.

Integrování saun do domů je stále populárnější. Fakt, že většina lidí nechce sdílet společnou saunu s ostatními ve veřejných prostorech, je vede k tomuto rozhodnutí. Odměnou je jim stoprocentní soukromí, nerušený klid a možnost kdykoliv využít příhodnou chvíli k saunování.

Pro prostor sauny byly v bazénové hale vyčleněny zhruba 4 m2. Do zdejší dvouúrovňové sauny se bez větších problémů vejdou lidé tři. O teplo v ní se starají elektrická kamna s externí řídící jednotkou. Dřevěné vědro, teploměr i přesýpací hodiny jsou pak důležitým příslušenstvím sauny.

Bazénová hala je originální svou výmalbou. Ta symbolizuje nebe nad hlavou s vodopádem stékajícím do bazénu. Pod stropem je umístěn odvlhčovač vzduchu, který slouží ke snížení vlhkosti v interiéru bazénu. Správně dimenzovaný bazénový odvlhčovač zamezí vzniku plísní a rezivění kovových konstrukcí. Teplovodní podlahové vytápění a fancoily zabudované v podlaze zajišťují příjemné klima v hale za každého počasí.

O intimitu a klid se návštěvníkům bazénu večer starají plastové předokenní rolety na dálkové ovládání. Ty zajišťují naprosté soukromí jeho uživatelům.

Pan Vlastimil vše uzavírá slovy: „Kladli jsme důraz na otevřený společenský a relaxační prostor, který se volně pokračuje okolní obytnou zahradou, terasou i tenisovým kurtem. Nemusíme nikam daleko dojíždět, vše máme takříkajíc „pod nosem.“ Jedním slovem. Super!

Pavla Poznarová 

Další články o domu měsíce března