Pohodlný a bezpečný přístup k domu patří k uživatelskému komfortu

Řešení vstupu do domu, vjezdů do garáže, okapových chodníků, teras i dalších běžných pochůzích komunikací na zahradě, či plotu, patří k posledním rozsáhlejším pracím, které bezprostředně souvisejí s dokončením domu.

S jejich realizací se postupně začíná měnit doposud nesourodý terén v okolí domu a vše najednou dostává patřičnou logiku a řád. Do domu se z čista jasna dostáváme takříkajíc „suchou nohou“ a po rovince, nikde žádné bláto, vše září novotou a čistotou.

U nás velmi oblíbeným, funkčním, trvanlivým i pěkným řešením pro tyto účely je použití betonových plochých dlažeb. Náš trh je v současné době nabízí ve velmi širokém sortimentu jak tvarů, tak i barevných provedení a je tak jen na staviteli domu, jakou variantu zvolí.

Dlažby jsou vyráběny ve dvou základních tloušťkách 60 – 80 mm, kdy u tloušťky 60 mm se uvažuje s využitím dlažeb pro pochůzí komunikace kolem domu a tloušťka 80 mm je vhodná pro komunikace pojezdové.

Dům pana Vlastimila využívá v průčelí velké nádvoří z betonové zámkové dlažby. To slouží jako přístupová komunikace do domu, ale také jako odstavná plocha pro automobily a příjezdová cesta do prostorné dvougaráže.

Skladba a barevná volba betonové dlažby navazuje na žluto-béžové části fasády domu a vytváří potřebný kontrast k jejím převládajícím tmavším tónům. Velká plocha žluté dlažby nádvoří je důmyslně „rozbita“ šedou kostkou, která chytře potlačuje fádnost této jinak mohutné konstrukce. Dlažby v obytné části zahrady, které tvoří terasy před vnitřním bazénem a výstupem z obývacího pokoje jsou zhotoveny z ušlechtilého přírodního kamene ve shodném odstínu.

U domu pana Vlastimila je jednoduše vše tak, jak má být.

Ivo Románek 

Další články o domu měsíce března