Cihlové dlažby – znovu objevená krása

Stavba rodinného domu představuje nejen dokonalé zvládnutí realizace všech konstrukcí, instalací či interiéru, ale také jeho zahrady a okolí.

Důležité je zejména zajištění bezpečného pohybu, ať již pěších nebo vozidel, tvorba oddychových zón (teras) a ohraničení pozemku plotem.

Použití cihlových dlažeb a lícových cihel v zahradní architektuře
Krásné a trvanlivé řešení zahradní architektury nabízí použití lícových cihel a cihlových dlažeb. Tyto materiály jsou pro tyto účely využívány po staletí. To, že jejich obliba přetrvává, a nyní dokonce i roste, není rozhodně samoúčelné. Důvody jsou nasnadě. Nádherný vzhled, použití výhradně přírodních – zdravotně nezávadných materiálů, mrazuvzdornost, nízká nasákavost a spolu s nimi vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, stálobarevnost a díky tomu i minimální nároky na údržbu.

Lipea disponuje širokou nabídkou cihlových dlažeb
Širokou škálu cihlových dlažeb, ale také lícových cihel pro realizaci podezdívek plotů disponuje českolipská společnost Lipea. Její sortiment obsahuje cihlové dlažby tří výrobců A.K.A. Klinker, CRH Clay Products a Feldhaus Klinker. Dlažby jsou vyráběny v řadě barevných odstínů, což umožňuje citlivé barevné sladění například s fasádou domu, střechou apod.

A co říci závěrem? Cihlové dlažby a architektura cihly v zahradě obecně Vám otevře zcela jinou dimenzi pobytu v jejím prostředí. Navodí atmosféru zklidnění, harmonie a odpočinku. My se ptáme: Může být něco víc?

Ivo Románek