Klubovna s kulečníkem a vinotékou – velkorysý prostor cihlové rodinné vily
Princip jednoduchosti, rovnováhy a harmonie – to vše se podařilo skloubit při výstavbě exkluzivní rodinné vily „Špičák“, o které jsme vás již informovali.
Dílo vycházející z dílny ateliéru RG Architects se nachází nedaleko města Varnsdorf a nutno říci, že jedinečnost daného místa je téměř dech beroucí. Provedený detail všech skladeb rodinného domu lahodí oku nejen z pohledu exteriéru, ale také v jeho interiéru. A právě interiéru suterénu se budeme věnovat v následujícím článku.
Prostor vily působí velkoryse, každý kout je domyšlen do sebemenšího detailu. V žádné z místností se člověk necítí stísněný. Volnosti si každý obyvatel může dopřát dostatečně, a to i díky klubové části domu, umístěné v podzemním podlaží pod prostory obývacího pokoje. Zde se nachází klubovna s kulečníkem a minibarem, i vinotéka s knihovnou vín.
Klubovna
Prostor klubovny je pomyslně rozdělen na 3 části. Místnosti dominuje kulečníkový stůl, kde si své partičky karambolu odehrávají majitelé domu, ale i jejich návštěvy. Pro posezení a odpočinek mezi jednotlivými hrami slouží kulatý stůl z masivu a k němu 6 pohodlných kožených křesel. V nejvzdálenější části od hlavního vstupu, který vede prosklenými dveřmi, se nachází bar. O tepelnou pohodu a příjemné posezení v suterénu domu se stará krb.
Celá tato propojená místnost je velmi citlivě a nápaditě řešena svou konstrukcí. Dominuje jí klenbový strop z lícových cihel, který dodává tomuto místu historický nádech, punc originality a něčeho nezaměnitelného. Celkem zde bylo použito 200 m2 holandských obkladových interiérových cihel, pásků a rohů - typ FB 1117 030 Rood gesinteld od společnosti Lipea.
Vinotéka
Na prostor klubovny přímo navazuje chodba směřující po mírném schodišti do vinného sklípku majitele. Zde se nachází několik stovek lahví, z nichž některé jsou opravdu archivními kousky. Vína zrají ve štelářích, které jsou vyzděny opět z lícových cihel z obchodního sortimentu společnosti Lipea.
Designově zajímavý prvek nalezneme zabudovaný v podlaze, ve které je nainstalována vitrína s otisky rukou všech obyvatelů rodinného sídla.
Jedinečnost prostoru podzemních místností se skrývá v jejich jednoduchosti. Dominují zde čisté linie interiéru, které jsou díky použitým přírodním materiálům a preciznímu provedení v naprosté harmonii.
Na závěr by se hodilo říct, že takový sen o bydlení má asi nejeden z nás.
Poznarová Pavla