Vyhodnocení soutěže Zlatá taška na veletrhu Střechy Praha 2019

Soutěž ZLATÁ TAŠKA o nejlepší exponáty veletrhu Střechy Praha probíhala již po osmnácté.

Odborná porota pod vedením Ing. Petra Kučery, CSc., technického ředitele Centra stavebního inženýrství, udělila letošní prestižní ocenění Zlatá taška firmě TONDACH Česká republika za posuvnou tašku Salsa 13. Podle hodnocení odborné poroty je taška inovací klasického modelu tzv. holandské pánve, tradiční tašky středoevropského typu. Porota ocenila i posuvné provedení, díky kterému je Salsa 13 vhodná i pro rekonstrukce stávajících střech. Konstrukce tašky umožňuje její použití i pro nízké sklony.

Čestná uznání si odnesly ještě další dva exponáty, a to kapovací pilový systém KSS 60 18 M bl od firmy MAFELL , u kterého porota ocenila optimální řezný výkon 60 mm.

Druhou oceněnou byla řídící jednotka vnitřního prostředí Velux Active od firmy VELUX Česká republika, za centralizované ovládání střešních oken, rolet a žaluzií pomocí smart aplikace.

Osobnost střechařského oboru 

Ocenění Osobnost střechařského oboru, které pořadatel veletrhu Střechy Praha uděluje od roku 2014, získal Ing. Marek Novotný, Ph.D., který by se ve zkratce dal nazvat mecenášem oboru střech a izolací. K jeho aktivitám patří například výuka mladých techniků v rámci Fakulty architektury ČVUT Praha, pořádání uznávané odborné konference Izolace, bohatá publikační činnost, do které zapojuje i své mladé kolegy, předávání zkušeností v rámci nejrůznějších konferencí a seminářů, participace na činnosti Cechu KPT ČR, působení v České hydroizolační společnosti, výrazná pozice v pražském výboru ČKAIT a samozřejmě odborná činnost a zpracovávání posudků v  jeho expertní kanceláři A.W.A.L.

Více na www.strechy-praha.cz