Lipea - osvědčený dodavatel lícových cihel a pásků s více než dvacetiletou tradicí

Přírodní materiály jsou opět v kurzu. Jejich krása, zdravotní nezávadnost i dlouholetá trvanlivost jsou něčím, co ve skrytu duše obdivujeme, chceme mít nablízku a v čem se cítíme nejlépe. 

Ne jinak je tomu i u výstavby rodinných domů. I zde se v poslední době zvyšuje poptávka po tradičních materiálech, jako jsou cihly, dřevo, kámen či sklo.   

Tento trend se promítá i do ztvárnění fasád, kde vzrůstá zájem o jejich provedení s použitím buď lícových cihel nebo cihlových pásků.

Lícové cihly jsou vyráběny z naprosto zdravotně nezávadných, ekologických materiálů. Jejich základ tvoří speciální druhy cihlářských hlín. Cihly jsou vypalovány při vysokých teplotách (cca 1100°C) až do slinutí. Výroba probíhá strojním nebo ručním způsobem, tzv. ražením nebo tažením.

Výhodou pohledových fasád z lícových cihel či pásků jsou dlouhodobá životnost, vysoká odolnost a trvanlivost materiálu, minimální nasákavost, pevnost a nádherný vzhled po mnoho let.

Renomovanou firmou, která se již déle než 21 let zabývá dovozem, prodejem, poradenstvím i servisem v oblasti lícových cihel a cihlových pásků je Českolipská společnost Lipea s.r.o. Ta na náš trh dodává v široké škále odstínů, barev a povrchů sortiment materiálů pro ztvárnění lícového zdiva, fasád z obkladových cihelných pásků, cihelné dlažby, podlahovou keramiku a parapetní desky. To vše včetně speciálních zdících hmot.

Tyto materiály jsou mrazuvzdorné, stálobarevné, mají vysokou pevnost a vyznačují se tzv. samočistícím efektem. Jsou využívány nejen pro realizaci fasád, ale také k výstavbě podezdívek plotů, komínů, zídek, teras, příjezdových cest i dalších pochůzích komunikací v okolí domu. Velmi oblíbené jsou lícové cihly a pásky i při ztvárnění interiérů domů, zejména pak obkladů stěn, krbů, vinných sklípků nebo částí schodišť.

Za více než 21 let své činnosti se může Lipea pochlubit dlouhou řadou úspěšných realizací fasád z lícových cihel a  lícových pásků po celém území ČR.

Ty zahrnují nejen fasády rodinných domů či prvky zahradní architektury, ale také významné administrativní budovy, objekty pro školství, zdravotnictví či obchodní centra.

Z těch nejznámějších můžeme v oblasti rodinných domů zmínit například vily v Hrnčířích u Prahy, Dolních Břežanech, Slivenci, Ďáblicích či Mladé Boleslavi. Velmi zajímavou realizací byla kupříkladu dodávka cihel typu  Klinker Potsdam 10 pro ztvárnění fasád prestižního rezidenčního projektu Na Krutci v Praze Vokovicích.

U objektů pro školství byly zvoleny například lícové cihly Buchholz 10 pro ztvárnění fasády Fakulty architektury ČVÚT v Praze.  Při realizaci dostavby Fakulty informatiky a managementu university v Hradci Králové byly použity lícové cihly v českém formátu z produkce AKA Ziegelgruppe, formát 290x140x65 mm. Zde byly aplikovány také jednostranně zakulacené cihly BOHEMIA. Konečně obkladový pásek klinker Ziegelrot zdobí také fasádu základní školy v Rakovníce.

Ze známých bytových souborů v Praze nelze nezmínit zdařilý projekt s názvem Zelené město.  Zde jsou obklady z cihelných pásků Klinker konečnou povrchovou úpravou kontaktního zateplovacího systému.

Mohli bychom jistě dále jmenovat úspěšné realizace fasád z lícových cihel a pásků, které vznikly s přispěním materiálů ze sortimentu společnosti Lipea. Jejich výčet je dlouhý. Není však pochyb o tom, že zájem o spolupráci s touto firmou v budoucnu ještě vzroste.

Důvody jsou jednoduché. Vynikající, krásné a nadčasové materiály, kvalifikované poradenství, mnohaleté zkušenosti, široký sortiment dezénů a barev cihel i pásků, ochota, vstřícnost, serióznost a snaha vyjít zákazníkovi vstříc.

Ivo Románek  

LIPEA logo rgb